سه شنبه, 06 فروردين 1392 ساعت 12:34

میکروسکوپ جراحی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

این دستگاه در جراحی های چشم-گوش-عروق-پیوند-اعصاب و نیز جراحی های کودکان و خردسالان بکار میرود.میزان درشت نمایی این دستگاه را تا 40 مرتبه میتوان افزایش داد.دستگاه میکروسکوپ جراح را در انجام عمل های جراحی ظریف کمک میکند.

ممکن است میکروسکوپ دارای پایه آزاد یا سقفی باشد.این دستگاه دارای دو یا سه عدسی چشمی میباشد که دیدن هم زمان محل عمل را برای جراح و آسیستان های جراحی امکان پذیر میسازد.
استریل کردن میکروسکوپ

عدسی ها و ضمایم میکروسکوپ که در طول عمل جراحی مورد استفاده قرار میگیرند را باید به منظور استریل نمودن در داخل کیسه نایلونی که محتوی قرص نرمالین میباشد گذاشته و سر کیسه را محکم بست.به این ترتیب دستگاه مذکور پس از 24 ساعت استریل شده و میتوان مورد استفاده قرار داد.
یک روش دیگر برای استریل کردن عدسی های میکروسکوپ استفاده از گاز اتیلن اکساید میباشد.

طریقه استفاده

طریقه استفاده از میکروسکوپ در طول عمل جراحی بدین صورت است که این دستگاه توسط جراح در زمان قبل از پوشانده و آماده کردن بیمار جهت انجام عمل جراحی در محل مورد نظر تنظیم و ثابت میشود و پس از اتمام عمل جراحی که دیگر نیازی به دستگاه مذکور نیست این دستگاه در یک محل کم رفت و آمد و دور از گرد و غبار قرار داده میشود.
امروزه در زمان انجام جراحی به جای میکروسکوپ میتوان از عینک های مخصوصی که برای هر جراح تهیه و دردسترس قرار میگیرد استفاده نمود.

 

خواندن 3116 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « دستگاه EEG روش های سنگ شکن کلیه »
برای ارسال نظر وارد سایت شوید