جمعه, 04 اسفند 1391 ساعت 09:46

RF

نوشته شده توسط


 

اداره‎ی غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال 2001 نوعی روش به نام رادیو کوئنسی را تأئید کرد که پس از چند بار ارتقای کیفی و کمی، جایگاه خود را در روش‎های صاف کردن پوست و رفع چین و چروک باز کرد.
در واقع رادیوفرکوئنسی یک فناوری است که از عمل حرارت و سرد کردن برای کشیدن پوست و کم کردن چین و چروک استفاده می‎کند.
رادیوفرکوئنسی (RF) یک روش غیر جراحی و غیرتهاجمی برای کشیدن صورت و از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست می‎باشد.
در این روش با امواج رادیو فرکوئنسی بافت نرم زیر پوست صورت حرارت داده شده و گرم می‎شود در حالیکه سطح پوست سریع خنک می‎شود با این عمل چروکهای ظریف پوست پر می‎شود و همچنین چروکهای عمقی نرم شده و پوست کشیده می‎شود. این عمل چند دقیقه بیشتر طول نمی‎کشد و در طی این عمل بیمار فقط یک لحظه احساس گرما کرده و سپس بلافاصله خنک می‎شود. در برخی از بیماران بلافاصله بعد از عمل نتایج دیده می‎شود اما بهر حال نتیجه مطلوب چند ماه بعد از عمل ایجاد می‎شود. این روش همچنین برای درمان آویزان بودن پوست گونه‎ها و غپخپ به کار می‎رود.


رادیو فرکوئنسی روش مطمئن اثربخش و غیر تهاجمی در رفع چین و چروکهای صورت و باز گرداندن جوانی و قوام طبیعی به پوست و رفع چین و چروکها می‎باشد.
روش رادیوفرکوئنسی، جوانسازی را در تمام مناطق صورت، گردن و به صورت یکنواخت انجام می‎دهد، پس بهتر است قبل از انجام هر کار دیگر ابتدا به وسیله‎ی این دستگاه سن پوستی فرد کاهش یابد، پس می‎توان در صورت لزوم در مناطق مورد نیاز تزریق ژل یا بوتاکس انجام داد.
در حین درمان گرمای کنترل شده به لایه داخلی پوست بدون صدمه به لایه‎های رویی واپیدرم داده می‎شود که باعث می‎شود کلاژن سازی در پوست فرد تحریک شده، گردش خون منطقه افزایش یابد . پوست از لایه‎های متعددی تشکیل می‎شود. لایه بیرونی پوست اپیدرم نام دارد.
درست زیر اپیدرم لایه ضخیم‎تری قرار می‎گیرد که درم نام دارد. زیر درم لایه‎ای از چربی و زیر آن بافت عضلانی قرار دارد. درم از پروتئین‎های کلاژنی تشکیل می‎شود که به صورت لایه‎های موازی از رشته‎هایی به نام فیبریل‎ها ترتیب یافته‎اند. این فیبریل‎ها ماده زمینه‎ای را به وجود می‎آورند که پوست را محکم و کشیده نگه می‎دارد. با پیر شدن، لایه‎های فیبریل‎ها شل می‎شوند و نظم و ترتیب آنها به هم می‎خورد، در نتیجه پوست آویزان می‎شود.
در این روش لایه حیاتی پوست یا درم، بدون آنکه لایه بیرونی یا اپیدرم آسیب بیند حرارت داده می‎شود. یک وسیله دستی انرژی را از طریق امواج رادیوئی به بافت درم منتقل می‎کند، در همان حال فیبریل‎های کلاژن گسیخته می‎شود سپس منقبض و ضخیم می‎شوند در نتیجه لایه پوست زیر سطح آن سفت و کشیده می‎شود.
هنگامی که لایه‎های فیبریل التیام پیدا می‎کنند دوباره شکل می‎گیرند و کلاژن جدید تشکل می‎شود. این پدیده باعث سفت و کشیده‎تر شدن بیشتر پوست می‎شود. بلافاصله بعد از این عمل کشیده‎تر شدن پوست تا حدی ممکن است قابل دیدن باشد اما اثرات کامل احتمالاً تا چند هفته و حداکثر تا شش ماه آینده مخلوط می‎کند.