سه شنبه, 23 ارديبهشت 1393 ساعت 10:04

رونمایی ازتجهیزات پزشکی جدید ساخت ایران

نوشته شده توسط

سه نوع تجهیزات پزشکی جدید ساخت ایران در شرکت تجهیزات جمعیت هلال احمر با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر، در بازدید دو ساعته ای که دکتر هاشمی از شرکت تجهیزات پزشکی هلال (سها) انجام داد سه محصول شامل محلول دیالیز، سرنگ سه تکه سه میلی لیتری و دستگاه استابولایزر که از تجهیزات مصرفی برای بیماران محسوب می شود، رونمایی و خط تولید آنها راه اندازی شد.
دکتر علیزاده مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال گفت: این سه محصول کاملا تولید داخل است و با تولید آنها دیگر نیازی به واردات نیست.
وزیر بهداشت همچنین از خط تولید سرنگ های دو، پنج و 10 میلی لیتری و همچنین خط تولید کیسه ادرار و صافی های دیالیز در سها بازدید کرد.
در این بازدید دکتر محمد فرهادی دبیرکل جمعیت هلال احمر نیز وزیربهداشت را همراهی می کرد.
محلول دیالیز مایعی است که در اطراف صافی دیالیز داخل دستگاه دیالیز خونی قرار داده می شود و می تواند مواد سمی موجود در خون بیمار را به خود جذب کند و افزودنی های لازم را به خون بیمار برگرداند.
همچنین وسیله استابولایزر یکی دیگر از تجهیزات پزشکی است که هنگام جراحی قلب زمانی که در لحظه پایانی بخیه زدن ها قلب بیمار از پمپ قلبی - ریوی جدا می شود بکار می رود.
این وسیله برای نخستین بار است که در ایران و حتی در خاورمیانه ساخته می شود.
سرنگ های سه تکه هم که بخش دیگری از تولیدات جدید شرکت سها بشمار می رود سرنگ هایی سه میلی لیتری است که به وسیله پلاستیکی کوچک برای آسانی حرکت پیستون در داخل سرنگ طراحی و ساخته شده است.
شرکت تجهیزات پزشکی هلال که مجهزترین شرکت تولید تجهیزات مصرفی پزشکی در منطقه بشمار می رود از 22 سال پیش کار خود را در کشور آغاز کرده است و یکی از زیرمجموعه های جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

منبع:www.iribnews.i