شنبه, 05 اسفند 1391 ساعت 05:58

جان وبستر

نوشته شده توسط

 

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، پروفسور جان وبستر که به دعوت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در این دانشگاه حضور یافته بود، توضیحاتی در رابطه با آخرین دستاوردهای جهانی در زمینه‌ تجهیزات پزشکی ارایه کرد.

 

در این جلسه دانشجویان و استادان با آخرین دستاوردهای تجهیزات پزشکی در سطح دنیا و همچنین پژوهش‌ها و تحقیقات پروفسور وبستر در این رابطه آشنا شدند.

پروفسور جان وبستر با اشاره به نمونه‌هایی از تجهیزات و وسایل پزشکی نوین که امروز در سطح دنیا کاربرد دارند،‌ توضیحاتی در خصوص مکانیسم و نحوه‌ عمل آن‌ها ارایه کرد.

اندازه‌گیری دمای بدن زنان در دوران یائسگی، اندازه‌گیری فشار درون مغز نوزاد،‌ کنترل چاقی، رفع مشکلات گفتاری،‌ اندازه‌گیری هوشمند فشار خون، سنجش سختی رگ‌های بدن در دوران کهنسالی،‌ جلیقه‌های هوشمند اندازه‌گیری علایم حیاتی و... از جمله موضوعاتی بودند که پروفسور وبستر ضمن اشاره به آن‌ها در خصوص آخرین تحقیقات پزشکی و دستگاه‌های ساخته شده در این رابطه توضیحاتی ارائه داد.

وبستر در ادامه گفت: ما در آمریکا به این نتیجه رسیده‌ایم به جای اینکه بیماری‌ها را درمان‌ کنیم، از آن‌ها پیشگیری به عمل آوریم.

وی اضافه کرد: البته در این مسیر سعی کردیم از مذهب هم کمک بگیریم، چرا که چیزی در حدود 50 مذهب در ایالات متحده آمریکا داریم و دریافتیم اگر فردی از مذهب پیروی کند، به طور متوسط 10 سال بیشتر عمر خواهد کرد، زیرا بیشتر این مذاهب توصیه‌های خوب و مفیدی در زمینه‌های مختلف به خصوص مصرف گوشت،‌ آجیل‌ها، الکل، سیگار و... دارند که می‌تواند به سلامت انسان‌ها کمک کند.

وبستر، ضمن توصیه به دانشجویان برای ادامه تحصیل در دوره‌ دکترا، افزود: از مشکلات نترسید و در مورد آن‌ها سئوال کرده و سعی کنید آن‌ها را حل کنید، من هنوز هم پس از سال‌ها تحصیل،‌ تدریس و تجربه همین کار را انجام می‌دهم.

وی‌ از دانشمندان سرشناس و مشهور حوزه مهندسی پزشکی و نوروساینس دارای مدرک دکترای مهندسی برق از دانشگاه روچستر ایالات متحده آمریکا است و یکی از پیشگامان حوزه تجهیزات پزشکی در سطح دنیا محسوب می‌شود.

وبستر ضمن تألیف بیش از 23 جلد کتاب معتبر که بیشتر آن‌ها به عنوان کتاب‌های پایه در دانشگاه‌های معتبر دنیا تدریس می‌شوند، بیش از 250 مقاله ارایه داده و 24 جایزه بین‌المللی کسب کرده است.

وی همچنین موفق شده عنوان مدرس نمونه ISI را کسب کند، همچنین از سوی مؤسسه تامسون به عنوان دانشمندی با بیشترین ارجاعات به مقالات در سال 2004 برگزیده شده و در سال 2000، جایزه میلینیوم از سوی انجمن IEEE را دریافت کرده است.

منبع:http://www.ghatreh.com